RECA mixing paddle 3 W pulling, M14 mount 140x14x600mm
Type 3 W pulling; 3 strong mixing blades enable fast working with all moderate and tough materials Field of Application: Use on mixers with min. 1000 Watt Suitable for adhesive and ready-mixed mortar, epoxy resin, gypsum, concrete, plaster, filler, tile adhesive, full thermal insulation, sealing compounds
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 0696810036 |
| EAN | 4029484916054 |
| Basket diameter | 140 mm |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Length | 600 mm |
| Shank diameter | 14 mm |
| Tool holding device | M14 |
| Supplier | RECA NORM |
Type 3 W pulling; 3 strong mixing blades enable fast working with all moderate and tough materials
Field of Application:
Use on mixers with min. 1000 WattSuitable for adhesive and ready-mixed mortar, epoxy resin, gypsum, concrete, plaster, filler, tile adhesive, full thermal insulation, sealing compounds
All variants

RECA mixing paddle with circular blank, hexagonal pin 80x8x400mm
808400
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

RECA mixing paddle with circular blank, hexagonal pin 120x10x600mm
12010600
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

RECA mixing paddle 3 W pulling, hexagonal pin 120x10x600mm
12010600
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

RECA mixing paddle 3 W pulling, M14 mount 120x14x600mm
12014600
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo