RECA inlay, ultra E-Slim VDE TX/PH/PZ/SL empty, screwdriver, 283x396 mm
2C hard foam insert, 2-colour and laser-engraved sizes. Suitable for the following articles: RECA ultra E-Slim VDE screwdriver set PH/SL, 7 pieces art. no.: 0701 500 506 RECA ultra E-Slim VDE screwdriver set TX, 4 pieces art. no.: 0701 500 507 RECA ultra E-Slim VDE screwdriver, slotted, 4.5 x 1.0 mm art. no.: 0701 505 145 RECA ultra E-Slim VDE screwdriver PZ 1 art. no.: 0701 502 150 RECA ultra E-Slim VDE screwdriver PZ 2 art. no.: 0701 502 160
Field of Application: Suitable for the RECA workshop trolley Toolmobile (art. no. 0706 006 102) and the RECA Toolmobile ultra (art. no. 0706 006 103).
| Article number | 0706001035 |
| EAN | 4029484929870 |
| Colour | Light grey |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Depth | 396 mm |
| Height | 30 mm |
| Width | 283 mm |
| Supplier | RECA NORM |
2C hard foam insert, 2-colour and laser-engraved sizes.
Suitable for the following articles:
RECA ultra E-Slim VDE screwdriver set PH/SL, 7 pieces
art. no.: 0701 500 506
RECA ultra E-Slim VDE screwdriver set TX, 4 pieces
art. no.: 0701 500 507
RECA ultra E-Slim VDE screwdriver, slotted, 4.5 x 1.0 mm
art. no.: 0701 505 145
RECA ultra E-Slim VDE screwdriver PZ 1
art. no.: 0701 502 150
RECA ultra E-Slim VDE screwdriver PZ 2
art. no.: 0701 502 160
Field of Application:
Suitable for the RECA workshop trolley Toolmobile (art. no. 0706 006 102) and the RECA Toolmobile ultra (art. no. 0706 006 103).Advantages:
Fast, reliable access to the desired tool through laser-engraved sizes for individual tools.Advice:
All inlays are supplied empty!