RECA inlay T-handle TX wrench empty 9 pcs laser cut 283x396 mm
2C hard foam insert, 2-colour and laser-engraved sizes. Suitable for the following articles: RECA 2C T-handle wrench TX art. no.: 0701 633 109 TX 9 x 105 mm 0701 633 110 TX 10 x 105 mm 0701 633 115 TX 15 x 105 mm 0701 633 120 TX 20 x 150 mm 0701 633 125 TX 25 x 150 mm 0701 633 127 TX 27 x 150 mm 0701 633 130 TX 30 x 155 mm 0701 633 140 TX 40 x 155 mm RECA T-handle wrench set TX, long version Art. no.: 0701 759 309
Field of Application: Suitable for the RECA workshop trolley Toolmobile (art. no. 0706 006 102) and the RECA Toolmobile ultra (art. no. 0706 006 103).
| Article number | 0706001037 |
| EAN | 4029484929894 |
| Colour | Light grey |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Depth | 396 mm |
| Height | 30 mm |
| Width | 283 mm |
| Supplier | RECA NORM |
2C hard foam insert, 2-colour and laser-engraved sizes.
Suitable for the following articles:
RECA 2C T-handle wrench TX
art. no.:
0701 633 109 TX 9 x 105 mm
0701 633 110 TX 10 x 105 mm
0701 633 115 TX 15 x 105 mm
0701 633 120 TX 20 x 150 mm
0701 633 125 TX 25 x 150 mm
0701 633 127 TX 27 x 150 mm
0701 633 130 TX 30 x 155 mm
0701 633 140 TX 40 x 155 mm
RECA T-handle wrench set TX, long version
Art. no.: 0701 759 309
Field of Application:
Suitable for the RECA workshop trolley Toolmobile (art. no. 0706 006 102) and the RECA Toolmobile ultra (art. no. 0706 006 103).Advantages:
Fast, reliable access to the desired tool through laser-engraved sizes for individual tools.Advice:
All inlays are supplied empty!