RECA inlay striking tool empty laser cut 283x396 mm
2C hard foam insert, 2-colour and laser-engraved sizes. Suitable for the following set and hammer: Striking tool set, 15 pcs. art. no.: 0704 390 RECA machinist's hammer ultra, 500 g art. no.: 0708 000 012
Field of Application: Suitable for the RECA workshop trolley Toolmobile (art. no. 0706 006 102) and the RECA Toolmobile ultra (art. no. 0706 006 103).
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 0706001034 |
| EAN | 4029484929863 |
| Colour | Light grey |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Depth | 396 mm |
| Height | 30 mm |
| Width | 283 mm |
| Supplier | RECA NORM |
2C hard foam insert, 2-colour and laser-engraved sizes.
Suitable for the following set and hammer:
Striking tool set, 15 pcs.
art. no.: 0704 390
RECA machinist's hammer ultra, 500 g
art. no.: 0708 000 012
Field of Application:
Suitable for the RECA workshop trolley Toolmobile (art. no. 0706 006 102) and the RECA Toolmobile ultra (art. no. 0706 006 103).Advantages:
Fast, reliable access to the desired tool through laser-engraved sizes for individual tools.Advice:
All inlays are supplied empty!