RECA inlay double open-end wrench empty laser cut 283x396 mm
2C hard foam insert, 2-colour and laser-engraved sizes. Suitable for the following sets and wrenches: Double open-end wrench set DIN 3110, art. no.: 0700 103 202 and double open-end wrench DIN 3110 with art. no.: 0700 103 019 and 0700 103 020 Widths across flats:
Field of Application: Suitable for the RECA workshop trolley Toolmobile (art. no. 0706 006 102) and the RECA Toolmobile ultra (art. no. 0706 006 103).
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 0706001040 |
| EAN | 4029484929924 |
| Colour | Light grey |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Depth | 396 mm |
| Height | 30 mm |
| Width | 283 mm |
| Supplier | RECA NORM |
2C hard foam insert, 2-colour and laser-engraved sizes.
Suitable for the following sets and wrenches:
Double open-end wrench set DIN 3110, art. no.: 0700 103 202
and double open-end wrench DIN 3110 with art. no.: 0700 103 019 and 0700 103 020
Widths across flats:
Field of Application:
Suitable for the RECA workshop trolley Toolmobile (art. no. 0706 006 102) and the RECA Toolmobile ultra (art. no. 0706 006 103).Advantages:
Fast, reliable access to the desired tool through laser-engraved sizes for individual tools.Advice:
All inlays are supplied empty!