RECA ECO tool bag, textile
The RECA tool bag A simple tool case or carrying case that can be folded up to save space This means that the bag can be used as both a tool or transport bag as well as for shopping, camping and other tasks The bag is equipped with 7 different slip pockets and 14 elasticated loops
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 0700001205 |
| EAN | 4029484817146 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Height | 21.5 cm |
| Length | 38 cm |
| Length x width x height | 38 x 21 x 21.5 cm |
| Load capacity | 5 kg |
| Supplier | RECA NORM |
The RECA tool bag
- A simple tool case or carrying case that can be folded up to save space
- This means that the bag can be used as both a tool or transport bag as well as for shopping, camping and other tasks
- The bag is equipped with 7 different slip pockets and 14 elasticated loops
Advantages:
- Can be folded up to save space
- Various application possibilities
Advice:
Maximum load capacity: 5 kg.
The bag is delivered folded up to save space.
Simply remove the base, open up the bag, close the zip fastening and then insert the base.