RECA combination wrench long DIN 3113 angled, long version 8 mm
Extra long design, XL, metric According to DIN 3113A/ISO 3318/7738 Same widths across flats Geometry: 15° offset heads, socket end angled at 15° Surface: matt chrome-plated Material: chromium-vanadium steel
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 0700104108 |
| EAN | 4029484802654 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| External diameter of ring | 13.2 mm |
| Length | 170 mm |
| Ring height | 7.5 mm |
| Thickness | 4.5 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Extra long design, XL, metric
According to DIN 3113A/ISO 3318/7738
Same widths across flats
Geometry: 15° offset heads, socket end angled at 15°
Surface: matt chrome-plated
Material: chromium-vanadium steel
Advantages:
Width across flats stamped extra large, for faster identification of the correct wrench!All variants

RECA combination wrench long DIN 3113 angled, long version 10 mm
10 mm5.024.4
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

RECA combination wrench long DIN 3113 angled, long version 13 mm
13 mm6.530.5
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

RECA combination wrench long DIN 3113 angled, long version 16 mm
16 mm8.036.4
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

RECA combination wrench long DIN 3113 angled, long version 17 mm
17 mm8.538.4
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo