RECA combination wrench DIN 3113 angled 32 mm
Metric according to DIN 3113A/ISO 3318/7738 Same widths across flats Geometry: 15° offset heads, socket end angled at 15° Finish: matt satin Material: chromium-vanadium steel
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 0700101132 |
| EAN | 4029484802203 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| External diameter of ring | 47.0 mm |
| Length | 370 mm |
| Ring height | 16.2 mm |
| Thickness | 10.5 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Metric according to DIN 3113A/ISO 3318/7738
Same widths across flats
Geometry: 15° offset heads, socket end angled at 15°
Finish: matt satin
Material: chromium-vanadium steel
Advantages:
Width across flats stamped extra large, for faster identification of the correct wrench!All variants

RECA combination wrench DIN 3113 angled 5.5 mm
5.5 mm903.4
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

RECA combination wrench DIN 3113 angled 6 mm
6 mm1003.4
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

RECA combination wrench DIN 3113 angled 7 mm
7 mm1103.6
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

RECA combination wrench DIN 3113 angled 8 mm
8 mm1203.8
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo