Plate for roofing screws, aluminium-zinc, 82 x 40 mm
Application area: For fastening insulation and roof seals in conjunction with self-drilling screws for roofing with hexagon heads and shanks.
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 021788240 |
| EAN | 4029484055142 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter of hole | 5.5 mm |
| Height | 7 mm |
| Length | 82 mm |
| Length x width x height | 82 x 40 x 7 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Application area:
For fastening insulation and roof seals in conjunction with self-drilling screws for roofing with hexagon heads and shanks.