Plastic punched mounting strip 10 m, welded 19 mm
Plastic sheath, welded, grey Field of Application: For suspending pipes and ventilation ducts and for securing heating pipes or empty conduits using concrete pins etc.
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 0972019 |
| EAN | 4029484156474 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter of hole | 6.3 mm |
| Length | 10.0 m |
| Max. load force | 1250 N |
| Thickness | 0.75 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Plastic sheath, welded, grey
Field of Application:
For suspending pipes and ventilation ducts and for securing heating pipes or empty conduits using concrete pins etc.All variants

Plastic punched mounting strip 10 m, welded 27 mm
22508.327.0
pk (10 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo