Pipeline brush, steel wire, 0.5 mm, for angle grinder, 125 x 6 mm
Suitable for very tight spaces thanks to particularly narrow profile. For cleaning all types of welding seams in pipe connections.
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 2695312060 |
| EAN | 4029484832408 |
| Bore diameter | 22.23 mm |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 125.0 mm |
| Material of wire | Steel |
| Max. rotation speed | 15000 rpm |
| Supplier | RECA NORM |
Suitable for very tight spaces thanks to particularly narrow profile.
For cleaning all types of welding seams in pipe connections.
All variants

Cylinder wire brush, plaited, steel wire, 0.5 mm, for angle grinder, 115 x 6 mm
Steel115.022.2
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Pipeline brush, stainless steel wire, 0.5 mm, for angle grinder, 125 x 6 mm
Stainless steel125.022.23
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo