Particle board screw, pan head, galvanised, FT, TX 15 4.0 x 40
Full thread Advice: Do not use the screw in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 01534 40 |
| EAN | 4029484434435 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 4 mm |
| Head diameter | 8 mm |
| Head height | 2.9 mm |
| Head type | Pan head |
| Supplier | RECA NORM |
Full thread
Advice:
Do not use the screw in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.All variants

Particle board screw, pan head, galvanised, FT, TX 15 3.5 x 16
162.63.5
pk (1000 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Particle board screw, pan head, galvanised, FT, TX 15 3.5 x 20
202.63.5
pk (1000 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Particle board screw, pan head, galvanised, FT, TX 15 3.5 x 25
252.63.5
pk (1000 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Particle board screw, pan head, galvanised, FT, TX 15 3.5 x 30
302.63.5
pk (1000 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo