Pan head screw with flange, DIN EN ISO 7380-2 10.9, galv, hex. socket 3 M5 x 30
Design: With flange Advice: Partial threads can have the following lengths: M3 > 20 mm; M4-M5 > 25 mm; M6 > 30 mm; M8 > 35 mm; M10 > 40 mm; M12 > 50 mm; M16 > 65 mm Do not use the screw in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 00625 30 |
| EAN | 4029484504916 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Design | With flange |
| Drive depth | 2.2 mm |
| Head diameter | 11.8 mm |
| Head height | 2.7 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Design:
With flangeAdvice:
Partial threads can have the following lengths: M3 > 20 mm; M4-M5 > 25 mm; M6 > 30 mm; M8 > 35 mm; M10 > 40 mm; M12 > 50 mm; M16 > 65 mmDo not use the screw in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.
All variants

Pan head screw with flange, DIN EN ISO 7380-2 10.9, galv, hex. socket 3 M5 x 10
103 mm2.7
pk (500 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Pan head screw with flange, DIN EN ISO 7380-2 10.9, galv, hex. socket 3 M5 x 12
123 mm2.7
pk (500 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Pan head screw with flange, DIN EN ISO 7380-2 10.9, galv, hex. socket 3 M5 x 16
163 mm2.7
pk (500 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Pan head screw with flange, DIN EN ISO 7380-2 10.9, galv, hex. socket 3 M5 x 20
203 mm2.7
pk (500 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo