Pan head screw, DIN EN ISO 7380-1 A2-70, hexagon socket 5, M8 x 16
Advice: Partial threads can have the following lengths: M3 > 20 mm; M4-M5 > 25 mm; M6 > 30 mm; M8 > 35 mm; M10 > 40 mm; M12 > 50 mm; M16 > 65 mm
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 00928 16 |
| EAN | 4029484426379 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Drive depth | 3.1 mm |
| Head diameter | 14 mm |
| Head height | 4.4 mm |
| Head type | Button head |
| Supplier | RECA NORM |
Advice:
Partial threads can have the following lengths: M3 > 20 mm; M4-M5 > 25 mm; M6 > 30 mm; M8 > 35 mm; M10 > 40 mm; M12 > 50 mm; M16 > 65 mmAll variants

Pan head screw, DIN EN ISO 7380-1 A2-70, hexagon socket 3, M5 x 10
103 mm2.7
pk (100 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Pan head screw, DIN EN ISO 7380-1 A2-70, hexagon socket 3, M5 x 12
123 mm2.7
pk (100 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Pan head screw, DIN EN ISO 7380-1 A2-70, hexagon socket 3, M5 x 14
143 mm2.7
pk (100 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Pan head screw, DIN EN ISO 7380-1 A2-70, hexagon socket 3, M5 x 16
163 mm2.7
pk (100 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo