OK-Box, 1800 x 700 x 875 mm (L x W x H)
CAUTION: This article is made to order and therefore cannot be exchanged. Delivery time is approx. 3 weeks, subject to change. Two throw-over catches can be secured using padlocks Raised floor in upper area Raised floor divided in the centre, left side is removable Side doors on the right with cylinder sash lock Continuous rubber seal ensures that the box is splash-proof Corrosion and weather-resistant aluminium alloy Lid held in place by gas springs Light and robust
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 4965901135 |
| EAN | 4029484678365 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Height | 875 mm |
| Length | 1800 mm |
| Weight | 36 kg |
| Width | 700 mm |
| Supplier | RECA NORM |
CAUTION:
This article is made to order and therefore cannot be exchanged.
Delivery time is approx. 3 weeks, subject to change.
- Two throw-over catches can be secured using padlocks
- Raised floor in upper area
- Raised floor divided in the centre, left side is removable
- Side doors on the right with cylinder sash lock
- Continuous rubber seal ensures that the box is splash-proof
- Corrosion and weather-resistant aluminium alloy
- Lid held in place by gas springs
- Light and robust