Moltopren paint roller 100 mm
Super-fine foam roller, rounded on both sides
Field of Application: For water-based paints and synthetic resins with low solvent content
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 0693501100 |
| EAN | 4029484791682 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Core diameter | 15 mm |
| Material | Foam material |
| Roller diameter | 35 mm |
| Roller width | 100 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Super-fine foam roller, rounded on both sides
Field of Application:
For water-based paints and synthetic resins with low solvent contentAdvantages:
Lint-freeAdvice:
Can be used with roller handle 0693 600 100 (long version) and 0693 600 101 (short version)