Messfix compact 5 m
Short when retracted. Robust display housing with integrated combination level for horizontal and vertical alignment. mm pitch on a metal measuring tape. Round telescopic tube for comfortable handling. Includes textile pouch.
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 0705404005 |
| EAN | 4029484450206 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Length (pushed together) | 0.9 m |
| Max. length measuring range | 5.0 m |
| Min. length measuring range | 0.9 m |
| Min./max. length measuring range | 0.9-5.0 m |
| Supplier | RECA NORM |
