Machine vice, jaw width 125 mm, clamping width 135 mm
Advantages: Precision milled and ground Accuracy to within 0.1 mm Strong construction made of special cast iron Optimum clamping thanks to two offset V-type jaws In accordance with DIN 6370 Length guide in the entire clamping range
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 3653733120 |
| EAN | 4029484175314 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Height | 85.0 mm |
| Hole distance (vertical) | 165 mm |
| Jaws height | 40 mm |
| Jaws width | 125 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Advantages:
- Precision milled and ground
- Accuracy to within 0.1 mm
- Strong construction made of special cast iron
- Optimum clamping thanks to two offset V-type jaws
- In accordance with DIN 6370
- Length guide in the entire clamping range
All variants

Precision machine vice, jaw width 80 mm, clamping width 70 mm
11030150.0
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Machine vice, jaw width 100 mm, clamping width 115 mm
14035280.0
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Machine vice, jaw width 160 mm, clamping width 225 mm
21050460.0
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo