Machine vice, jaw width 100 mm, clamping width 115 mm
Advantages: Precision milled and ground Accuracy to within 0.1 mm Strong construction made of special cast iron Optimum clamping thanks to two offset V-type jaws In accordance with DIN 6370 Length guide in the entire clamping range
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 3653733100 |
| EAN | 4029484175307 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Height | 74.0 mm |
| Hole distance (vertical) | 140 mm |
| Jaws height | 35 mm |
| Jaws width | 100 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Advantages:
- Precision milled and ground
- Accuracy to within 0.1 mm
- Strong construction made of special cast iron
- Optimum clamping thanks to two offset V-type jaws
- In accordance with DIN 6370
- Length guide in the entire clamping range
All variants

Precision machine vice, jaw width 80 mm, clamping width 70 mm
11030150.0
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Machine vice, jaw width 125 mm, clamping width 135 mm
16540350.0
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Machine vice, jaw width 160 mm, clamping width 225 mm
21050460.0
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo