Internal circlip pliers, straight, dip-insulated J 1
Material: tool steel, tempered.
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 0703401140 |
| EAN | 4029484137510 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Length | 140.0 mm |
| Max. hole diameter | 25 mm |
| Min. hole diameter | 10 mm |
| Min./max. hole diameter | 10-25 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Material: tool steel, tempered.
Advantages:
- Reinforced tips.
- Dipped grip protection for an excellent grip.
All variants

Internal circlip pliers, straight, dip-insulated J 2
180.060J 2
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Internal circlip pliers, straight, dip-insulated J 3
225.0100J 3
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Internal circlip pliers, straight, dip-insulated J 4
315.0165J 4
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo