Internal circlip pliers, angled, dip-insulated J 41
Material: tool steel, tempered.
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 0703414290 |
| EAN | 4029484137589 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Length | 290.0 mm |
| Max. hole diameter | 165 mm |
| Min. hole diameter | 85 mm |
| Min./max. hole diameter | 85-165 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Material: tool steel, tempered.
Advantages:
- Reinforced tips.
- Dipped grip protection for an excellent grip.
All variants

Internal circlip pliers, angled, dip-insulated J 11
130.025J 11
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Internal circlip pliers, angled, dip-insulated J 21
170.060J 21
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Internal circlip pliers, angled, dip-insulated J 31
210.0100J 31
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo