Hand tap, DIN 352, HSS, third tap, M5
Hand tap, DIN 352, HSS, for standard metric ISO thread in accordance with DIN 13 Type: Third tap
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 06403 5 |
| EAN | 4029484102204 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Length | 50.0 mm |
| Pitch | 0.8 mm |
| Shank diameter | 6.0 mm |
| Size | M5 |
| Supplier | RECA NORM |
Hand tap, DIN 352, HSS, for standard metric ISO thread in accordance with DIN 13
Type:
Third tapAll variants

Hand tap, DIN 352, HSS, third tap, M10
M101.570.0
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Hand tap, DIN 352, HSS, third tap, M12
M121.7575.0
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Hand tap, DIN 352, HSS, third tap, M14
M14280.0
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Hand tap, DIN 352, HSS, third tap, M16
M16280.0
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo