Hand tap, DIN 2181, HSS, taper tap, M14 x 1.25
Taper tap, fine thread Hand tap, DIN 2181, HSS, for standard metric ISO thread in accordance with DIN 13, fine thread Type: Taper tap
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 0642114125 |
| EAN | 4029484102457 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Length | 70.0 mm |
| Pitch | 1.25 mm |
| Shank diameter | 11.0 mm |
| Size | M14 |
| Supplier | RECA NORM |
Taper tap, fine thread
Hand tap, DIN 2181, HSS, for standard metric ISO thread in accordance with DIN 13, fine thread
Type:
Taper tapAll variants

Hand tap, DIN 2181, HSS, taper tap, fine thread, M10 x 1
M107.063.0
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Hand tap, DIN 2181, HSS, taper tap, M10 x 1.25
M107.070.0
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Hand tap, DIN 2181, HSS, taper tap, M12 x 1
M129.070.0
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Hand tap, DIN 2181, HSS, taper tap, M12 x 1.25
M129.070.0
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo