GB 10 aerated concrete plug, 10 x 65 mm
Application area: For securing letter boxes, façade structures, windows, curtain rails, towel rails, wall cupboards, cable conduits, lamps, metal brackets, shelving, pipe clamps, skirting boards etc. to autoclaved aerated concrete Advice: Screws with a metric thread should be expected to be more difficult to screw in.
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 090231055 |
| EAN | 4029484414567 |
| Anchor diameter | 10 mm |
| Anchor diameter x anchor length (l) | 10 x 55 mm |
| Anchor length (l) | 55 mm |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Drill hole depth | 65 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Application area:
For securing letter boxes, façade structures, windows, curtain rails, towel rails, wall cupboards, cable conduits, lamps, metal brackets, shelving, pipe clamps, skirting boards etc.to
autoclaved aerated concrete
Advice:
Screws with a metric thread should be expected to be more difficult to screw in.All variants

GB 12 aerated concrete plug, 12 x 70 mm
126070
pk (50 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

GB 14 aerated concrete plug, 14 x 90 mm
147590
pk (25 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo