Flat-bed box G, 1800 x 510 x 700 mm (L x W x H)
CAUTION: This article is made to order and therefore cannot be exchanged. Delivery time is approx. 3 weeks, subject to change. 2 burglar-proof lever locks 2 simultaneous locking cylinder locks with reversible keys and dust caps Raised floor in the middle area of the box (variable height adjustment of 52 mm in three stages) 4 shelves in the lower area of the box 5 stackable plastic boxes, grey (dimensions: 400 x 300 x 170 mm [L x W x H]) High-quality gas springs open the lid upwards Torsion-free ...
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 4965901197 |
| EAN | 4029484678556 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Height | 700 mm |
| Length | 1800 mm |
| Weight | 35.5 kg |
| Width | 510 mm |
| Supplier | RECA NORM |
CAUTION:
This article is made to order and therefore cannot be exchanged.
Delivery time is approx. 3 weeks, subject to change.
- 2 burglar-proof lever locks
- 2 simultaneous locking cylinder locks with reversible keys and dust caps
- Raised floor in the middle area of the box (variable height adjustment of 52 mm in three stages)
- 4 shelves in the lower area of the box
- 5 stackable plastic boxes, grey (dimensions: 400 x 300 x 170 mm [L x W x H])
- High-quality gas springs open the lid upwards
- Torsion-free box lid
- Fully dustproof and watertight in line with IP67 and IP68
- Suitable for high-pressure steam cleaning in line with IP69k
- Fully welded box housing