Façade construction screw type A, galv, sealing washer 16 mm, 3/8" AF, 6.5 x 90
Advice: Do not use the screw in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 020006590 |
| EAN | 4029484048977 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 6.5 mm |
| Diameter x length | 6.5 x 90 mm |
| External drive | WS3/8 |
| Head diameter | 13.5 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Advice:
Do not use the screw in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.All variants

Façade construction screw type A, galv, sealing washer 16 mm, 3/8" AF, 6.5 x 19
19196.5 x 19 mm
pk (300 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Façade construction screw type A, galv, sealing washer 16 mm, 3/8" AF, 6.5 x 25
25256.5 x 25 mm
pk (200 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Façade construction screw type A, galv, sealing washer 16 mm, 3/8" AF, 6.5 x 32
32326.5 x 32 mm
pk (200 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Façade construction screw type A, galv, sealing washer 16 mm, 3/8" AF, 6.5 x 38
38386.5 x 38 mm
pk (200 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo