Façade constr. screw type BZ, galv, w. sealing washer, 16 mm, 3/8" AF 6.3 x 38
Type: BZ Advice: Do not use the screw in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 020063 38 |
| EAN | 4029484049103 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 6.3 mm |
| Diameter x length | 6.3 x 38 mm |
| External drive | WS3/8 |
| Head diameter | 13.5 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Type:
BZAdvice:
Do not use the screw in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.All variants

Façade constr. screw type BZ, galv, w. sealing washer, 16 mm, 3/8" AF 6.3 x 19
196.3 x 19 mm
pk (300 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Façade constr. screw type BZ, galv, w. sealing washer, 16 mm, 3/8" AF 6.3 x 25
256.3 x 25 mm
pk (200 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Façade constr. screw type BZ, galv, w. sealing washer, 16 mm, 3/8" AF 6.3 x 32
326.3 x 32 mm
pk (200 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Façade constr. screw type BZ, galv, w. sealing washer, 16 mm, 3/8" AF 6.3 x 50
506.3 x 50 mm
pk (100 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo