External circlip pliers, straight, dip-insulated A 4
Material: tool steel, tempered.
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 0703424310 |
| EAN | 4029484137633 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Length | 310.0 mm |
| Size | A 4 |
| Suitable for max. shafts | 165 mm |
| Suitable for min. shafts | 85 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Material: tool steel, tempered.
Advantages:
- With return spring.
- Reinforced tips.
- Dipped grip protection for an excellent grip.
All variants

External circlip pliers, straight, dip-insulated A 0
310A 0
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

External circlip pliers, straight, dip-insulated A 1
1025A 1
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

External circlip pliers, straight, dip-insulated A 2
1960A 2
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

External circlip pliers, straight, dip-insulated A 3
40100A 3
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo