External circlip pliers, straight, dip-insulated A 0
Material: tool steel, tempered.
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 0703420140 |
| EAN | 4029484137596 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Length | 140.0 mm |
| Size | A 0 |
| Suitable for max. shafts | 10 mm |
| Suitable for min. shafts | 3 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Material: tool steel, tempered.
Advantages:
- With return spring.
- Reinforced tips.
- Dipped grip protection for an excellent grip.
All variants

External circlip pliers, straight, dip-insulated A 1
1025A 1
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

External circlip pliers, straight, dip-insulated A 2
1960A 2
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

External circlip pliers, straight, dip-insulated A 3
40100A 3
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

External circlip pliers, straight, dip-insulated A 4
85165A 4
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo