External circlip pliers, angled, dip-insulated A 21
Material: tool steel, tempered.
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 0703432165 |
| EAN | 4029484137664 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Length | 165.0 mm |
| Size | A 21 |
| Suitable for max. shafts | 60 mm |
| Suitable for min. shafts | 19 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Material: tool steel, tempered.
Advantages:
- With return spring.
- Reinforced tips.
- Dipped grip protection for an excellent grip.
All variants

External circlip pliers, angled, dip-insulated A 01
310A 01
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

External circlip pliers, angled, dip-insulated A 11
1025A 11
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

External circlip pliers, angled, dip-insulated A 31
40100A 31
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

External circlip pliers, angled, dip-insulated A 41
85165A 41
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo