EVO-Grip nail anchor nail: Galvanised steel with connecting thread M6, 6 x 40 mm
The specialists for quick and flexible fastening Application area: For screwing on pipe clamps, plastic clips etc.
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
1800 pcs in covering box
| Article number | 0903886040 |
| EAN | 4029484282272 |
| Anchor diameter | 6 mm |
| Anchor diameter x anchor length (l) | 6 x 40 mm |
| Anchor length (l) | 40 mm |
| Attachment height (t fix) | 10 mm |
| Connection thread | M6 |
| Supplier | RECA NORM |
The specialists for quick and flexible fastening
Application area:
For screwing on pipe clamps, plastic clips etc.All variants

EVO-Grip nail anchor nail: Galvanised steel with connecting thread M8, 8 x 45 mm
8M845
pk (150 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo