EVO-Grip nail anchor nail: A2, with plumber's sealing washer Ø 15 mm 6 x 40 mm
The specialists for quick and flexible fastening Application area: Securing roof flashing, metal sheets, while also sealing the anchor hole
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
1200 pcs in covering box
| Article number | 0903866040 |
| EAN | 4029484282500 |
| Anchor diameter | 6 mm |
| Anchor diameter x anchor length (l) | 6 x 40 mm |
| Anchor length (l) | 40 mm |
| Attachment height (t fix) | 10 mm |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Supplier | RECA NORM |
The specialists for quick and flexible fastening
Application area:
Securing roof flashing, metal sheets, while also sealing the anchor holeAll variants

EVO-Grip nail anchor nail: A2, with plumber's sealing washer Ø 20 mm 6 x 40 mm
20.0
pk (100 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo