EVO-Grip nail anchor nail: A2, countersunk head, 8 x 100 mm
The specialists for quick and flexible fastening Application area: Securing substructures, square timbers, slats, metal sheets and any components for recessed installation
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
600 pcs in covering box
| Article number | 0903838100 |
| EAN | 4029484282470 |
| Anchor diameter | 8 mm |
| Anchor diameter x anchor length (l) | 8 x 100 mm |
| Anchor length (l) | 100 mm |
| Attachment height (t fix) | 60 mm |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Supplier | RECA NORM |
The specialists for quick and flexible fastening
Application area:
Securing substructures, square timbers, slats, metal sheets and any components for recessed installationAll variants

EVO-Grip nail anchor nail: A2, countersunk head, 6 x 60 mm
306 x 60 mm60
pk (200 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

EVO-Grip nail anchor nail: A2, countersunk head, 6 x 80 mm
506 x 80 mm80
pk (200 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

EVO-Grip nail anchor nail: A2, countersunk head, 8 x 60 mm
208 x 60 mm60
pk (150 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

EVO-Grip nail anchor nail: A2, countersunk head, 8 x 80 mm
408 x 80 mm80
pk (150 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo