Double spring cotter pin, galvanised, 5 mm
Design: Double Advice: Do not use the linch pin in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 04735 3 |
| EAN | 4029484081417 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Design | Double |
| Internal diameter | 24 mm |
| Length | 92 mm |
| Wire diameter | 5 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Design:
DoubleAdvice:
Do not use the linch pin in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.All variants

Double spring cotter pin, galvanised, 2 mm
25010
pk (50 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Double spring cotter pin, galvanised, 3 mm
36218
pk (50 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Double spring cotter pin, galvanised, 4 mm
47820
pk (25 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Double spring cotter pin, galvanised, 6 mm
612030
pk (10 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo