diaflex diamond cutting disc RS10UB for masonry, single pack, 900/60-55
RS10UB for general construction site materials (not concrete), clay brick, masonry etc. RS10A for soft sand-lime brick RS10A Profi-KS, extremely robust design with short tooth segments for cutting very hard and abrasive sand-lime brick. Application area: Wet cutting Type: RS10UB
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 0664512900 |
| EAN | 4029484110872 |
| Bore diameter | 60 mm |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 900 mm |
| Effective diamond section | 10 mm |
| Material to be processed | Chalky sandstone, soft |
| Supplier | RECA NORM |
RS10UB for general construction site materials (not concrete), clay brick, masonry etc.
RS10A for soft sand-lime brick
RS10A Profi-KS, extremely robust design with short tooth segments for cutting very hard and abrasive sand-lime brick.
Application area:
Wet cuttingType:
RS10UBAll variants

diaflex diamond cutting disc RS10A for sand-lime brick, SPECIAL, 900/60-55
RS10A4052
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

diaflex diamond cutting disc KS-Profi for sand-lime brick, PREMIUM, 900/60-55
RS10A Profi-KS2092
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo