diadrill diamond drill bit, ceramic, dry, usable length 15 mm, 5 mm
For clean holes in hard tiles, porcelain stoneware, thin granite and ceramic. Excellent results in hard materials.
Application: area: For use in all commercially available cordless drills
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 066370605 |
| EAN | 4029484505449 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 5 mm |
| Effective length | 15 mm |
| Material to be processed | Granite |
| Suitable for machine chuck | Shank 6 mm |
| Supplier | RECA NORM |
For clean holes in hard tiles, porcelain stoneware, thin granite and ceramic. Excellent results in hard materials.
Application area:
For use in all commercially available cordless drillsAdvantages:
The drill bits contain cooling wax, which melts and cools the drill bit during use. This significantly increases the service life of the drill bit. The cooling wax can be replenished with a cooling lubricant stick at any time.All variants

diadrill diamond drill bit, ceramic, dry, usable length 15 mm, 6 mm
6
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

diadrill diamond drill bit, ceramic, dry, usable length 15 mm, 8 mm
8
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

diadrill diamond drill bit, ceramic, dry, usable length 15 mm, 10 mm
10
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

diadrill diamond drill bit, ceramic, dry, usable length 15 mm, 12 mm
12
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo