Deep throat screw clamp, throat depth 300 mm, clamping width 600 mm
Advantages: Large, robust solid profile rail with ribbing Spindle with wooden handle and movable spherical pressure plate
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 365496030 |
| EAN | 4029484175574 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Max. clamping width | 600.0 mm |
| Max. tension force | 7.000 N |
| Overhang | 300.0 mm |
| Profile thickness | 12.0 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Advantages:
- Large, robust solid profile rail with ribbing
- Spindle with wooden handle and movable spherical pressure plate
All variants

Deep throat screw clamp, throat depth 200 mm, clamping width 400 mm
TGN40T20200.0400.0
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Deep throat screw clamp, throat depth 300 mm, clamping width 400 mm
TGN40T30300.0400.0
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Deep throat screw clamp, throat depth 200 mm, clamping width 600 mm
TGN60T20200.0600.0
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Deep throat screw clamp, throat depth 400 mm, clamping width 600 mm
TGN60T40400.0600.0
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo