Conical wire brush, steel wire, plaited, 115 mm
Knotted. Thanks to their special shape, these brushes can be used to machine hard-to-reach places. The knots on this brush are twisted to the left to improve durability. Thread connection, smooth wire.
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 2695352114 |
| EAN | 4029484832422 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 115.0 mm |
| Material of wire | Steel |
| Max. rotation speed | 15000 rpm |
| Wire diameter | 0.5 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Knotted. Thanks to their special shape, these brushes can be used to machine hard-to-reach places. The knots on this brush are twisted to the left to improve durability. Thread connection, smooth wire.
All variants

Conical wire brush, steel wire, plaited, 100 mm
Steel100.012500
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Conical wire brush, stainless steel wire, plaited, 100 mm
Stainless steel100.015000
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Conical wire brush, stainless steel wire, plaited, 115 mm
Stainless steel115.015000
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo