Cleaning brush RB-H nylon, for boreholes diameter 10–16 mm 18/400
Cleaning brush RB-H with nylon bristles and wooden T-handle Application area: For cleaning drill holes in perforated brick masonry Advice: Using machine-operated stainless steel wire brushes to clean drill holes in concrete and masonry is essential to ensure that chemical fixings are correctly installed in compliance with the approval.
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 0911118400 |
| EAN | 4029484755912 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Length | 400 mm |
| Max. drill hole diameter | 16 mm |
| Min. drill hole diameter | 10 mm |
| Type description | RB-H nylon 18/400 |
| Supplier | RECA NORM |
Cleaning brush RB-H with nylon bristles and wooden T-handle
Application area:
For cleaning drill holes in perforated brick masonryAdvice:
Using machine-operated stainless steel wire brushes to clean drill holes in concrete and masonry is essential to ensure that chemical fixings are correctly installed in compliance with the approval.All variants

Cleaning brush RB-H nylon, for boreholes diameter 10–16 mm 18/250
250RB-H nylon 18/250
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo