Ceramic sanding discs, synthetic corundum, grain: 36, 175 x 25 mm
Grey blue; synthetic corundum = 10 A Type 1, straight, for various bench grinders. Tool grinding machines and other stationary grinders. Field of Application: For general workshop requirements, for sanding steel, iron, wrought iron etc. of standard hardness. Advice: Plastic adapter sleeves for reducing 32 to 25, 32 to 20, 32 to 18, 32 to 16 are included in all sanding disc packs.
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 0671025175 |
| EAN | 4037073004136 |
| Bore diameter | 32 mm |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 175.0 mm |
| Grid size | 36 |
| Width | 25.0 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Grey blue; synthetic corundum = 10 A
Type 1, straight, for various bench grinders. Tool grinding machines and other stationary grinders.
Field of Application:
For general workshop requirements, for sanding steel, iron, wrought iron etc. of standard hardness.Advice:
Plastic adapter sleeves for reducing 32 to 25, 32 to 20, 32 to 18, 32 to 16 are included in all sanding disc packs.All variants

Ceramic sanding discs, synthetic corundum, grain: 36, 150 x 20 mm
150.020.0
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Ceramic sanding discs, synthetic corundum, grain: 36, 200 x 25 mm
200.025.0
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo