Cable tie dowel 10 x 43 mm
Application area: Enables cable ties to be secured quickly in concrete and solid masonry. Field of Application: Primarily for indoor use; also suitable for outdoor use in some applications. Advice: Temperature range: -40°C to +65°C
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 09025029 |
| EAN | 4029484412099 |
| Colour | Black |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 10.0 mm |
| Drill hole depth | 40 mm |
| Drill hole diameter | 8 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Application area:
Enables cable ties to be secured quickly in concrete and solid masonry.Field of Application:
Primarily for indoor use; also suitable for outdoor use in some applications.Advice:
Temperature range: -40°C to +65°C