Bow saw spare blade, Allhard, 24 teeth per inch, double-sided 300 x 25 x 0.8 mm
Saw blade produced from alloyed tool steel, hardened teeth. Type: Tool steel, hardened teeth
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 0603300025 |
| EAN | 4029484090600 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Cutting edge width | 0.8 mm |
| Height | 25.0 mm |
| Length | 300.0 mm |
| Teeth per unit of length | 24 PCS/Inch |
| Supplier | RECA NORM |
Saw blade produced from alloyed tool steel, hardened teeth.
Type:
Tool steel, hardened teeth