All-steel screw clamp, throat depth 120 mm, clamping width 400 mm
Tempered sliding and fixed arms for resilient and elastic clamping. Spindle with wooden handle and movable spherical pressure plate.
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 0695700024 |
| EAN | 4008158003337 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Max. clamping width | 400.0 mm |
| Max. tension force | 5.000 N |
| Overhang | 120.0 mm |
| Profile thickness | 12.0 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Tempered sliding and fixed arms for resilient and elastic clamping.
Spindle with wooden handle and movable spherical pressure plate.
All variants

All-steel screw clamp, throat depth 80 mm, clamping width 160 mm
160.0G16Z16.0
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

All-steel screw clamp, throat depth 100 mm, clamping width 200 mm
200.0G20Z19.5
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

All-steel screw clamp, throat depth 120 mm, clamping width 250 mm
250.0G25Z22
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

All-steel screw clamp, throat depth 140 mm, clamping width 300 mm
300.0G30Z25.0
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo