All-in-one paint roller 100 mm
High-quality paint roller in hard shell box
Field of Application: Suitable for nearly all paint types
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 0693501110 |
| EAN | 4029484791699 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Core diameter | 15 mm |
| Electrical-pole diameter | 5 mm |
| Material | Textile |
| Roller width | 100 mm |
| Supplier | RECA NORM |
High-quality paint roller in hard shell box
Field of Application:
Suitable for nearly all paint typesAdvantages:
- Lint-free
- Only one work step is necessary
Advice:
Best with roller handle 0693 600 101