Adjustable wrench, length 300 mm AF 0-34 mm
Exactly parallel-running jaws
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 0700301300 |
| EAN | 4029484283989 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Length | 300.0 mm |
| Max. clamping width | 34 mm |
| Min. clamping width | 0 mm |
| Min./max. clamping width | 0-34 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Exactly parallel-running jaws
Advantages:
- The new TITANIUM CHROME surface reliably protects the wrench from corrosion and give it a unique look.
- Sits firmly in the hand with the modern 2-component handle.
- The adjustable jaw can be reversed on sizes 10 inch (250 mm) and 12 inch (300 mm): One side is smooth for gripping without scratching delicate surfaces! The other side is ribbed for a secure grip.
All variants

Adjustable wrench, length 160 mm AF 0 - 19 mm
19160.00-19 mm
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Adjustable wrench, length 200 mm AF 0 - 24 mm
24200.00-24 mm
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Adjustable wrench, length 250 mm AF 0 - 29 mm
29250.00-29 mm
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Adjustable wrench, length 460 mm AF 0 - 55 mm
55450.00-55 mm
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo