Wire rope clamp, lightweight design previously DIN 741, galvanised, for rope Ø 5
Advice: Do not use the clamp in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 0520316 |
| EAN | 4029484085378 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 5 mm |
| Diameter in inches | 3/16 in |
| DIN | 741 similar |
| Height | 24 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Advice:
Do not use the clamp in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.Alle varianter

Wire rope clamp, light-duty design, previously DIN 741, galvanised, f. rope Ø 13
1/21355
pk (10 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

Wire rope clamp, lightweight design, previously DIN 741 galv. for rope dia. 6.5
1/4728
pk (50 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

Wire rope clamp, lightweight design previously DIN 741, galvanised, for rope Ø 3
1/8320
pk (50 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

Wire rope clamp, light-weight design, prev. DIN 741, galvanised, for rope Ø 9.5
3/81042
pk (25 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo