Wire rope clamp, light-duty design, previously DIN 741, galvanised, f. rope Ø 13
Advice: Do not use the clamp in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 052012 |
| EAN | 4029484085347 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 13 mm |
| Diameter in inches | 1/2 in |
| DIN | 741 similar |
| Height | 55 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Advice:
Do not use the clamp in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.Alle varianter

Wire rope clamp, lightweight design, previously DIN 741 galv. for rope dia. 6.5
1/4728
pk (50 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

Wire rope clamp, lightweight design previously DIN 741, galvanised, for rope Ø 3
1/8320
pk (50 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

Wire rope clamp, lightweight design previously DIN 741, galvanised, for rope Ø 5
3/16524
pk (50 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

Wire rope clamp, light-weight design, prev. DIN 741, galvanised, for rope Ø 9.5
3/81042
pk (25 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo