Wire end brushes, steel wire, 12 x 6 mm
For cleaning and deburring in particularly hard-to-reach places, for removing paint and rubber residue, for cleaning profiles and cast parts. Also for machining corners, curvatures and recesses. With cylindrical clamping shaft, 6 mm in diameter, for clamping hand sanders or flexible shafts.
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 2695210160 |
| EAN | 4029484269761 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 12.0 mm |
| Length | 60.0 mm |
| Max. rotation speed | 20000 rpm |
| Wire diameter | 0.3 mm |
| Supplier | RECA NORM |
For cleaning and deburring in particularly hard-to-reach places, for removing paint and rubber residue, for cleaning profiles and cast parts. Also for machining corners, curvatures and recesses. With cylindrical clamping shaft, 6 mm in diameter, for clamping hand sanders or flexible shafts.
Alle varianter

Wire end brushes, steel wire, 17 x 6 mm
17.065.018000
pk (5 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

Wire end brushes, steel wire, 23 x 6 mm
23.068.018000
pk (5 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo