WAGO Micro push-wire connector, 8 conductors, 243-208 0.6–0.8 mm²
For conductor cross-sections of 0.6-0.8 mm² MICRO push-wire connector for single-wire conductors.
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 0556243208 |
| EAN | 4029484526642 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Depth | 10.0 mm |
| Height | 6.8 mm |
| Max. ambient temperature | 60 °C |
| Max. wire cross section | 0.8 mm² |
| Supplier | RECA NORM |
For conductor cross-sections of 0.6-0.8 mm²
MICRO push-wire connector for single-wire conductors.
Advantages:
MICRO push-wire connectors for low-voltage installations. Push in rather than twist up to eight single-wire conductors. Cross-sectional area: 0.6 to 0.8 mm diameter.Advice:
Strip insulation: Strip 11 mm of insulation from single-wire conductors (strip length printed on connector).Alle varianter

WAGO Micro push-wire connector, 4 conductors, 243-204 0.6–0.8 mm²
4410.0
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo