Tamperproof bolt, galvanised, TX 40 7 x 120
With plug screw thread For secure protection against break-in and theft when using: Protective grilles Covers Grates All objects mounted in public buildings Included in delivery: Each pack includes 25 metal cores and a TX 40 bit. Advice: Once the screw is screwed in, a firm strike of the hammer seals off the screw drive with a metal core. This creates a sealed connection that can only be destroyed with great technical effort.
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 026527 120 |
| EAN | 4029484425051 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 7 mm |
| Head diameter | 17 mm |
| Head height | 5.0 mm |
| Head type | Ornament head |
| Supplier | RECA NORM |
With plug screw thread
For secure protection against break-in and theft when using:
- Protective grilles
- Covers
- Grates
- All objects mounted in public buildings
Included in delivery:
Each pack includes 25 metal cores and a TX 40 bit.Advice:
Once the screw is screwed in, a firm strike of the hammer seals off the screw drive with a metal core. This creates a sealed connection that can only be destroyed with great technical effort.
Do not use the screw in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.Alle varianter

Tamperproof bolt, galvanised, TX 40 7 x 105
105
pk (25 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

Tamperproof bolt, galvanised, TX 40 7 x 85
85
pk (25 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo